Приключи Държавното първенство по корабомоделен спорт

88

Вчера в Лесопарк „Липник“ приключи последният кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт клас „М/NS“. Атрактивният спорт отново събра участници от цялата страна и съмишлениците им на русенските езера.

За разлика от миналата седмица, когато се проведе първенството за модели клас „А/B”, този уикенд участниците трябваше да представят и  качествата на своите модели клас „М/NS“. Клас „М“ представляват радиоуправляеми модели, които трябва за определено време да направят няколко обиколки на част от Голямото езеро на Лесопарк „Липник“. Надпреварата в клас ”NS“ се състои в изработването и управлението на макети на съществували кораби, които трябва да покажат сложни фигури във водата. Майсторските изработки се надпреварваха в Малкото езеро, като имаше макет дори на Куийн Мери 2 – най-големият пътнически кораб за всички времена до 2006 г.

Победителите в надпреварата бяха наградени от  заместник-кмета на Русе Димитър Недев, който сподели с присъстващите радостта си, че Лесопарк „Липник“ отново е място за интересни спортни събития.

Държавното първенство по корабомоделен спорт се организира от Спортен клуб „змс Иван Маринов“ – Русе с подкрепата на Община Русе.

Призьорите в състезанието са следните:

Клас „NS“ в подкласове:

F2A

  1. Любомир Ненов – Русе – златен;
  2. Атанас Атанасов – Каварна – сребърен;
  3. Асен Арсенов – Каварна – бронзов.

F2A – юноши

  1. Симеон Вълев – Димитровград – златен;
  2. Преслав Светославов – София – сребърен.

F4A – юноши

  1. Симеон Благоев – София – златен;
  2. Симеон Вълев – Димитровград – сребърен;
  3. Ленко Иванов – Харманли – бронзов.

F4В

  1. Атанас Атанасов – Каварна – златен;
  2. Валерий Маринов – Русе – сребърен ;
  3. Красимир Бончев – Пазарджик – бронзов.

F4В – юноши

  1. Слави Славеев – Харманли – златен;
  2. Анастасия Бончева – Пазарджик – сребърен;
  3. Даниел Славеев – Харманли – бронзов.

Клас М в подкласове:

ECO Expert юноши

  1. Ангел Панайотов – Харманли – златен;
  2. Симеон Благоев – София – сребърен;
  3. Калоян Иванов – София – бронзов.

ECO Expert мъже

  1. Александър Захариев – Варна – златен;
  2. Владимир Димитров – София – сребърен;
  3. Димитър Димитров – Пазарджик – бронзов.

Mini Expert юноши

  1. Симеон Благоев – София – златен;
  2. Петър Симидчийски – Пазарджик – сребърен;
  3. Калоян Иванов – София – бронзов.

Mini Expert мъже

  1. Александър Захариев – Варна – златен;
  2. Владимир Димитров – София – сребърен;
  3. Димитър Иванов -Харманли – бронзов.

ECO Start юноши

  1. Пламен Георгиев – Харманли – златен;
  2. Веселин Чавдаров – Пазарджик – сребърен;
  3. Петър Стефанов – Русе – бронзов.

ECO Start мъже

  1. Димитър Димитров – Пазарджик – златен;
  2. Атгон Антонов – Габрово – сребърен;
  3. Димитър Иванов – Харманли – бронзов.

Mini Mono юноши

  1. Пламен Георгиев – Харманли – златен;
  2. Петър Стефанов – Русе – бронзов. (отсъства по време на награждаване)

Mini Mono мъже

  1. Александър Захариев – Варна – златен;
  2. Тодор Стоянов – Харманли – сребърен;
  3. Адриан Чуватов – Букурещ – бронзов.

Mini Hydro мъже

  1. Станислав Христов – Габрово – златен;
  2. Добрин Киров – Добрич – сребърен;
  3. Ивайло Горанов – Варна – бронзов.

Mono 1 мъже

  1. Евгени Генов – Русе – златен ;
  2. Георги Георгиев – Харманли – сребърен;
  3. Иван Захариев – Варна – бронзов.

Hydro 1 мъже

  1. Адриан Чуватов – Букурещ – златен;
  2. Добрин Киров – Добрич – сребърен;
  3. Резван Олайамос – Букурещ – бронзов.

Hydro 2 мъже

  1. Резван Олайамос – Букурещ – златен;
  2. Адриан Чуватов – Букурещ – сребърен;
  3. Добрин Киров – Добрич – бронзов.

Mono II мъже

  1. Добрин Киров – Добрич – златен;
  2. Адриан Чуватов – Букурещ – сребърен;
  3. Красимир Костадинов – Русе – бронзов;

FSR E мъже

  1. Петко Петков – Пазарджик – златен;
  2. Антон Манолов – Добрич – сребърен;
  3. Стефан Марков – Пазарджик – бронзов.

TEAM Expert мъже

  1. Димитров, Захариев, Марков – сборен – златен;
  2. Панайотов, Иванов – Харманли – сребърен;
  3. Захариев, Георгиев, Горанов – сборен – бронзов.

TEAM Mini мъже

  1. Димитров, Захариев, Марков – сборен – златен;
  2. Захариев, Христов, Петков – сборен – сребърен;
  3. Стоянов, Иванов, Стоянов – Харманли – бронзов.