Завърши седмият кръг от Националната верига по бадминтон

68

През уикенда приключи седмият кръг от Националната верига по бадминтон, който се проведе в спортен комплекс „Ялта“. В него се включиха над 90 състезатели от цялата страна, а също и от Украйна и Индия. Спортната проява се организира от СК „Бадминтон“ и се реализира с финансовата подкрепа на Община Русе.

„Години наред СК „Бадминтон“ посвещава русенските деца в този спорт и съм убеден, че турнирът ще донесе много полезен опит и емоции на всички участници“, каза заместник – кметът Енчо Енчев, който награди победителите в турнира. Русенският клуб завърши с 27 отличия.

Ето и крайното класиране:

мъже единично първо ниво: 

1.Васил Пасков –  СКБ Русе

2.Светослав Горанов –  СКБ Русе

3. Стилиан Стоименов – БК Ракетлон Варна

 жени единично първо ниво: 

1. Кристина Георгиева – СКБ Русе

2. Рея Кирчева  – БК Ракетлон Варна

3. Мира Георгиева – БК Гълъбово 

мъже двойки първо ниво: 

1. Пламен Михалев / Тихомир Киров – СКБ Стара Загора 

2. Васил Пасков / Светослав Горанов –  СКБ Русе

3. Стилиан Стоименов / Владимир Щерев – БК Ракетлон Варна

жени двойки първо ниво:

1. Мира Георгиева / Михаела Христова – БК Гълъбово / БК Левски Люлин

2. Ирена Атанасова / Рея Кирчева – БК Ракетлон Варна

3. Кристина Георгиева / Сибел Таракчиева – СКБ Русе

смесени двойки първо ниво: 

1. Пламен Михалев / Мая Добрева – СКБ Стара Загора

2. Светослав Горанов / Живка Костадинова – СКБ Русе / БК Гълъбово

3. Емилиян Андреев / Сибел Таракчиева – СКБ Русе

мъже единично второ ниво: 

1. Калоян Великов – СКБ Русе

2. Мариян Вълев – БК Севлиево

3. Николай Керчев – СКБ Русе

жени единично второ ниво:

1. Алина Милкоша – СКБ Русе

2. Живка Костадинова – БК Гълъбово

3. Милица Казанджиева – СКБ Русе

мъже двойки второ ниво: 

1. Пламен Стаматов / Тодор Табаков – СКБ Русе

2. Мариян Вълев / Мартин Стратиев –  БК Севлиево / БК Ракетлон Варна

3. Владимир Николов / Дилян Радев  – БК Ракетлон Варна

жени двойки второ ниво:

1. Александра Стратиева / Десислава Атанасова – БК Ракетлон Варна

2. Габриела Джолева / Диляна Любомирова – БК Ракетлон Варна

3. Natalia Igronova  / Божидара Йорданова – Украйна / СКБ Русе

смесени двойки второ ниво: 

1. Неделин Маринов / Мирослава Георгиева – БК Гълъбово / СКБ Стара Загора

2. Пламен Стаматов / Мира Георгиева – СКБ Русе / БК Гълъбово

3. Добромир Добрев / Галина Митева – БК Гълъбово / СКБ Стара Загора 

мъже единично трето ниво: 

1. Александър Дафинов – СК Димитровград

2. Живко Иванов – БК Гълъбово

3. Теодор Нгуен – СКБ Русе

жени единично трето ниво:

1. Росица Тумбева – Пловдив

2. Магдалена Сенчишин – БК Ракет Спийд София

3. Слава Косева – БК Хасково

мъже двойки трето ниво: 

1. Живко Иванов / Митко Чавдаров – БК Гълъбово /  СКБ Стара Загора 

2. Калоян Великов / Теодор Нгуен – СКБ Русе

3. Иван Николов / Мировслав Петров – БК Виктори / БК – Г.Оряховица 

жени двойки трето ниво: 

1. Боряна Василева /  Росица Тумбева – Пловдив

2. Силвия Димитрова / Сузана Таракчиева – СКБ Русе 

3. Камелия Делчева / Мирослава Георгиева – Дискавъри / СКБ Стара Загора

смесени двойки трето ниво: 

1. Тодор Табаков / Силвия Димитрова – СКБ Русе

2. Митко Чавдаров / Михаела Христова – СКБ Стара Загора / БК Левски Люлин

3. Теодор Нгуен / Алина Милкова – СКБ Русе

мъже единично четвърто ниво: 

1. Тихомир Тенчев – Пловдив

2. Павел Шейтанов – СКБ Русе

3. Емил Френгов – СК Димитровград

мъже двойки четвърто ниво: 

1. Теодор Ковачев / Теодор Ковачев – СКБ Русе

2. Атанас Атанасов / Николай Георгиев – БК Севлиево

3. Величко Великов / Пламен Кожухаров – СКБ Русе

жени двойки четвърто ниво: 

1. Диляна Колева / Магдалена  Сенчишин – БК Нова Загора / БК Ракет Спийд София

2. Александра Илиева / Деница Димитрова – СКБ Русе / БК – Г.Оряховица

3. Ангелина Гатева / Деница Енчева – СКБ Русе

смесени двойки четвърто ниво:

1. Тихомир Тенчев / Росица Тумбева – Пловдив

2. Дамян Станчев / Боряна Василева – Пловдив

3. Теодор Ковачев / Сузан Таракчиева – СКБ Русе 

смесени двойки 35+ ветерани:

1. Диян Колев / Диляна Колева – БК Нова Загора

2. Пламен Кожухаров / Йорданка Великова – СКБ Русе

3. Величко Великов / Светла Великова – СКБ Русе